Táňa a Jakub Šmejkalovi

Jakub Šmejkal

Taneční i životní pár, který Tango Argentino skulo dohromady. Potkali se na semináři  tanga z cyklu „Tango – forma Života“ na kterém vyučoval Julio Martínez. Julio si záhy povšiml jejich zápalu a navrhl jim spolupráci ve vlastní taneční skupině. Svou pílí, ochotou znovu se vrátit k úplným základům a pravidelným tréninkem se za několik měsíců dostali na takovou úroveň, že mohli začít samostatně prezentovat jméno školy i na akcích pořádaných argentinskou ambasádou.

Dnes mají za sebou již desítky vystoupení. Mezi jinými je to například tanec ve Vinohradském divadle a divadle Ponec, účast na Bienále Borges-Kafka, vystoupení společně s Miguelem Summariou v Bratislavské botanické zahradě, či presentace na doprovodných akcích různých festivalů a plesů.

Společně pak prošli několikeré začátečnické i pokročilé kurzy u Julia Martíneze. Oba se pravidelně a stále detailněji seznamují se základy technik vycházejících ze Sistema Dinzel a to z různých úhlů pohledu. Mnoho poučení získali od Jaroslava Tůmy, Miguela Summaria, Cyntie Fragy, Any Ventury či od samotných autorů Sistema Dinzel - Rodolfa a Glorie Dinzelových

Táňa svou cestu tanga počala v roce 2008 u Julia Martíneze. Z jejího stylu vyzařuje živost, nespoutanost a hravost chráněná křehkou skořápkou objetí. Svou kreativitou vyniká především v technikách volné i kontaktní improvizace.

Jakub tancuje od roku 2007, kdy poprvé navštívil pražskou školu argentinského tanga Caminito. Pod taktovkou Marka Štefana a Radky Šulcové absolvoval dvakrát základní a jednou pokročilý kurz. Rozmanitost a tvůrčí lehkost tance Julia Martíneze na Vánoční milonze jej zaujala natolik, že začal od roku 2008 navštěvovat také jeho kurzy. Tehdy se počal seznamovat s koncepcí Sistema Dinzel, ze které Juliův styl vychází a jíž nakonec zvolil jako svou cestu. Několik měsíců se také věnoval intenzivní přípravě na vystupování pod vedením Lidie Jánské.