O nás

Škola Buenos Aires tango byla založena roku 2006 s cílem vyučovat argentinské tango výukovou metodou Sistema Dinzel, které byla vytovořena pro univerzitu tanga v Buenos Aires. Prvním učitelem naší školy byl absolvent univerzity tanga Julio Martinez. Postupem času jsme navazovali bližší spolupráci s univerzitou tanga a studiem Rodolfa Dinzela a zpestřovali naší výuku intenzivními workshopy a letními školami pod vedením různých učitelů z Buenos Aires.

Zlomovým momentem bylo navázání spolupráce s režisérkou a herečkou Mariannou Arzumanovou pod jejímž profesionálním vedením jsme měli možnost odkrýt další významnou oblast Sistem Dinzel a tím je jevištní tango, které je velmi úzce svázáno s hereckou technikou. Herecké kurzy pro tanečníky daly vzniknout představení Buenos Aires, vystupte, které je v Divadle Marianny Arzumanové na repertoáru dodnes. Tím do nabídky školy přibyly kurzy tango escenario a taneční vystoupení s živou hudbou.

Aktuálně většinu úsilí směřujeme do oblasti divadla, v nabídce naší školy je jen několik základních kurzů tanga, intenzivní letní workshopy a možnost soukromých lekcí pro zájemce o Dinzelovu metodiku.