Rodolfo a Gloria Dinzel

Los Dinzel

Los Dinzel je taneční pár, jehož práce se zapisuje do dějin tanga. Poprvé se proslavili jako jedni z protagonistů v show Tango Argentino. Show se mnohokrát opakovala, putovala po světě a významně pomohla vrátit tango do tančíren především v Buenos Aires. Jméno Los Dinzel se tímto dostalo i do knih o historii tanga.

Rozsáhlá celoživotní studie Rodolfa a Glorie na poli tanga a lidových tanců dala vzniknout výukové metodě nazývané Sistema Dinzel. Metoda se stala hlavní součástí osnov Univerzity Tanga v Buenos Aires (CETBA).

Výuka dospělých tanečníků a příprava kvalifikovaných učitelů není jediná oblast tanga, ve které Rodolfo s Glórií působí. Tangové festivaly s dětmi, taneční projekty pro nevidomé, spolupráce s lékařskou fakultou při léčení Parkinsonovy nemoci patří mezi další jejich významné aktivity. Na Sistema Dinzel je založen i známý projekt Psicotango. Metodiku Sistema Dinzel a její aplikaci na základních školách sepsala Alba Ferretti ve své příručce pro učitele Tango un abrazo en la escuela.
Rodolfo Dinzel napsal o tangu několik knih, přesto se celoživotní dílo manželů Dinzelových šíří po celém světě především prostřednictvím jeho žáků a zastoupení.