Julia Gorin a Jonatan Baez

Julia Gorin a Jonatan Baez

Julia Gorin a Jonatan Baez jsou profesionální tanečníci, učitelé a choreografové argentinského tanga a argentinských folklórních tanců. Působí v Buenos Aires, kde vystupují v různých tango show (např. v Café Tortoni), nebo na vyhlášených milongách (Salon Canning, Porteño y Bailarin, Gricel a dalších). Jonatan a Julia vyučují po celém světě v rámci svých turné. Jejich jedinečná výuková metoda kombinuje široké zkušenosti nejen v tangu, ale i v klasické hudbě, folklóru a divadle.
JONATAN BAEZ (FROEHLICH) je legendární tanečník a učitel tanga a argentinského folklóru. Narodil se v Missiones v Argentině, lidové tance začal tančit když mu bylo 10 let a v šestnácti již vystupoval s National Folklore Ballet of Argentina. Cesta k tangu byla vyústěním jeho zkušeností z lidových tanců, dramatického i fyzického divadla, kontaktní improvizace, baletu, moderního tance, jazzu a samozřejmě různých stylů tanga pod vedením známých učitelů. Největší vliv na Jonatana měli především Carlos Perez, Daniel Miranda, Chidichimo, Gustavo Naveira a Dinzelovo studio také neponechal bez povšimnutí.

Získal řadu ocenění za své vystoupení a choreografickou práci, participoval v řadě show za doprovodu kapel Bajo Fondo, Color Tango, Los Reyes del Tango, ale také ve známých show Tanguera, Che Tango nebo Señor Tango.

JULIA GORIN se narodila v Oděse a nyní žije v Buenos Aires. Oba její rodiče jsou hudebníci a tedy Julia nevyhnutelně začala své hudbení vzdělávání od 6 let a v sedmi letech vstoupila do baletní školy. Po ukončení baletní a hudební školy svou uměleckou kariéru přerušila studiem ekonomiky na univerzitě v Moskvě. Krátce po ukončení studia se do světa tance opět vrátila a začala studovat tango v Buenos Aires u učitelů jako je Alejandra Martinian, Julio Balmaceda a Corina de la Rosa, Gustavo a Anne-Gisele Naveira, Chicho Mariano Frumboli a Juana Supelveda, Graciela Gonzales, Martin Maldonado a Maurizio Ghella, Adrian Verediche a Alejandra Hobert, Geraldine Rojas, Lucila Chionchi a Joe Corbata.
Argentinské tango Julia začala učit v roce 2000 na Kypru, kde založila taneční komunitu.Organizoval několik tanečních show, ve kterých také vystupovala - Tango Mediterraneo, Tango - the Eternal Embrace (tyto i režírovala) a Otango. Od roku 2011 je taneční partnerkou Jonatana.