Ana Ventura

Anita

Tanečnice a učitelka tanga z Dinzelova studia. Její taneční projev je podpořen hereckou kariérou. Tango považuje za velmi osobní způsob vyjadřování, tanec ve kterém tančí každý to co sám je. Anita se považuje za vášnivou ženu se silnou touhou být kreativní a expresivní. Dinzelův systém výuky tanga jí dává nástroje, které otevírají brány k tomu, aby v sobě člověk mohl najít své vlastní tango. Tímto způsobem se Anita snaží tango přenášet na ostatní.

První kontakt s tangem zažila Anita jako malé dítě v patiu svých prarodičů na okraji Buenos Aires. Tango je cesta a skrze herectví se k ní opět vrátilo v dospělosti.

Herectví se učila u různých profesorů jako je Cristina Banegas, Ricardo Bartis, nebo Julio Molina. Její první tanečně divadelní vystoupení byly více akrobatické ve "výškovém" divadle Teatro sanitario de operaciones. Ve vzdušných tancích ještě několik let pokračovala a pak přešla k modernímu tanci podle techniky Graham.

Tango dále studuje a vyučuje ve studiu Rodolfa Dinzela a prezentuje ho jak na četných vystoupeních v rámci různých slavností a inaugurací, tak na divadelních prknech.