Daniel Aranda

Daniel Aranda začal tančit ve věku osmi let v "Asociación Amigos del Tango" ve Florencio Varela, Buenos Aires, se svým učitelem Gustavem Saucedo. Po roce působení v Kulturním Centru Florencio Varela pokračoval dále s učiteli Fabianem Ballejos a Flavií Cristaldo po následující čtyři roky. V roce 2005 byl obsazen do hlavní role v krátkém filmu „La Apertura“, který řídil a produkoval Duska Zagorac a Rodrigo Vazquez, po boku světoznámého choreografa a tanečníka, Miguela Angela Zotto.

V průběhu roku 2006 a 2007 pomáhá na seminářích a soukromých lekcích legendárních tanečníků Osvaldo Zotto a Lorena Ermocida, a Damián Essel a Nancy Louzan na hodinách v CITA (Internacional Congreso de Tango Argentino).

V této době také začíná studovat na profesionální „Akademii stylů argentinského tanga“ (ACETA), kde má možnost brát lekce s významnými pedagogy, jako je: Nito a Elba Garcia, Carlos a Rosa Perez, Coca a Osvaldo, Daniel „El Flaco“ Garcia, "pupy" Castello, Eduardo Pareja, "Pocho" Pizarro jedni z nejvýznamnějších učitelů stylu "milonguero" a stylu „tango salón“, mimo jiných se učí také od Fernando a Vilma, Natalia Hills a Francisco Forquera. Na závěr studií se prezentuje na "Metropolitním mistrovství „Tango Salón“ a je vybrána jako finalista ve stejnojmenné kategorii. Poté dostává pozvání vyučovat v prestižní škole Carlose Copello. Zároveň učí na prestižních místech v hotelech, jako "Sheraton Libertador Hotel", "Hotel Panamericano", "Hotel Alvear", "Faena Hotel", "Hotel Four Seasons" a "Abasto Plaza Hotel".

V roce 2008 vystupuje v jednom z nejvýznamnějších městských divadel, „Tango Palace“, které se nachází v „"Sociedad Rural Argentina"“. Po 6 měsících dostane osobní pozvání ředitelů Juana Fabbri a Dolores de Amo být součástí největšího představení v Buenos Aires „Tango Porteño“ v prestižním divadle „Metro“, kde poté působí do roku 2011. S představením „Tango Porteno“ v letech 2008 a 2009 vystupuje na festivalu „Week of the Tango“ v Buenos Aires, na „Avenida de Mayo“.

Na počátku roku 2010 Daniel získává ocenění „Gardel v Avellaneda“ na počest jeho úspěchů v tangu v Buenos Aires a je pozván, aby tančil ve slavném „Teatro Roma“. V roce 2011 Daniel poprvé vycestoval na tour po Evropě se svou partnerkou Annatinou vyučovat na seminářích a vystupovat na tanečních show.

V roce 2013 Daniel otevírá svou vlastní školu Tradičního Tanga v Curychu ve Švýcarsku, „La Porteña“, kde do dnes působí jako učitel a ředitel školy.

V letech 2011 - 2014 také učí a vystupuje na festivalech „International Tango Festival Belgrade“ v Srbsku a „Times for Tango Festival“ ve Slovinsku.