Cyntia Eleonora Fraga

Eleonora Fraga

Vystudovala Univerzitu tanga v Buenos Aires a v současnosti zde i učí. První lekci tanga absolvovala v osmnácti letech, ale tangu nerozuměla a brzo s ním přestala. O deset let později naplnila známé moudro "tango te espera", když se k tangu přes svou terapeutickou praxi zase vrátila.
Její první učitelkou byla Gloria Barrios, která hrála ve světoznámém představení Tango Argentino. Stále hledala smysl tanga, až se dozvěděla o Univerzitě tanga a o Rodolfu a Glorii Dinzelových, které dodnes považuje za své skutečné učitele. Inspiraci nachází i u dalších známých tanečníků a její současnou favoritkou je Milena Plebs.

Její silnou stránkou v tangu je kreativita, improvizace a svoboda v tanečním projevu. Hlavní motivací, která jí k tangu přivedla, byla vnitřní potřeba nějakého místa, kde by mohla hledat svou expresivnost.
Za zásadní zlom ve svém tangu považuje uvědomění si potenciálu objetí, které z dvou lidí dělá jeden pár sdílející malý prostor, v němž se společně vyjadřují, realizují a objevují.
V roce 2010 působila Cyntia s Miguelem na workshopech v Bratislavě a roku 2011 na letní škole tanga v Deštné.