Marianna Arzumanova

Marianna Arzumanova

Tango ji potkalo poprvé ještě v Moskvě v prvních dvou divadelních rolích. Po letech, až v roku 2010 začala se věnovat tomuto argentinskému tanci vážně. Napřed ve skole Buenos Aires Tango v Praze, kam Marianna přišla na svou první lekce za Julia Martineze a Jaroslava Tůmi a již za půl roku v Buenos Aires ve studiu talentovaného tanečníka a herce Rodolfa Dinzela. Po návratu z Buenos Aires Marianna začala aktivně asistovat na lekcích tanga a vyučovat ve škole hodiny hereckého umění podle systému Stanislavského. Od roku 2013 založila svoje vlastní hudebně-dramatické divadlo v Praze. Divadlo se otevřelo premiérou autorské divadelní hrou “Buenos Aires, vystupte!”, která už má ze sebou více než 60 repríz. Také od roku 2013 Marianna Arzumanova s partnerem Jaroslavem Tůmou začala mít pravidelné taneční show s kapelou Escualo kvintet po celé republice.

Momentálně vyučuje tango, herectví, vystupuje během různých koncertů a show známých hudebníků, tvoří autorské hry a tangové choreografie. Jeden nový divadelní projekt, vychází z hodin tango escenario.

Narodila  s v rodině klasických klavíristů v Moskvě. Absolvovala historicko filologické Gymnázium 1543. Vystudovala Ruskou akademii divadelního umění v Moskvě (Rossijskaja akademia teatralnogo iskustva) dříve GITIS (Gosudarstvenyj institut teatralnogo iskustva Státní institut divadelního umění), kurz profesora Pavela Chomského u moskevského divadla Mossoveta. Ihned po Akademii hrála v Moskevských divadlech a pracovala jako moderátorka a editorka v rádiu Svobodná Evropa v Moskvě. Po té co se přestěhovala do Prahy, učila jevištní řeč a pohyb.